poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Firma

Jak otworzyć myjnię samochodową bezdotykową i czy inwestycja w nią się opłaca?

Myjnie bezdotykowe stają się coraz popularniejsze wśród polskich kierowców, poszukujących miejsc, gdzie mogą sprawie i dokładnie wyczyścić swoje samochody. Wydają się też one być świetnym pomysłem na własny biznes. Czy tego typu inwestycja rzeczywiście się opłaca?

W Polsce działa już ponad 10 tys. myjni bezdotykowych, a nowe obiekty tego typu wciąż powstają. Nic dziwnego – na naszych drogach przybywa samochodów, zaś nie każdy kierowca ma garaż, pod którym może wyczyścić swoje auto. Tymczasem myjnia umożliwia dokładne i sprawne usunięcie nawet uporczywych zabrudzeń w trudno dostępnych miejscach. W biznesie tym jest więc spory potencjał, tylko trzeba poprawić go w odpowiedni sposób, aby zapewnić sobie klientów oraz zyski. Porady w tym zakresie znaleźć można pod adresem: https://redconst.pl/blog/gdzie-kupic-myjnie-bezdotykowa/.

Dobre planowanie podstawą sukcesu

Prawidłowo funkcjonująca myjnia bezdotykowa okazać się może naprawdę świetną inwestycją. Nie tylko zarobi na siebie, ale też przyniesie dochód inwestorowi, a nawet pozwoli na skalowanie biznesu. Otwarcie takiego przedsiębiorstwa jawi się więc jako bardzo dobry pomysł, niemniej, aby biznes się udał, trzeba uwzględnić mocne i słabe strony naszej strategii. Zaliczają się do nich przede wszystkim:

– rodzaj i wielkość myjni bezdotykowej;

– jej lokalizacja;

– konkurencja;

– wkład własny;

– dobór dobrego producenta.

Pamiętać należy, że nawet niewielki błąd zrujnować może naszą szansę na zarobek. Powinniśmy wystrzegać się przede wszystkim:

– budowania obiektu niezgodnie z prawem budowlanym;

– niespełniania wymogów sanitarnych, np.: dotyczących przygotowania posadzki do odprowadzania nieczystości;

– braku płatności bezgotówkowej i rozmieniarek pieniędzy;

– stworzenia myjni podobnej do bezpośredniej konkurencji;

– utworzenia zbyt dużej liczby stanowisk w stosunku do popytu na usługi.

Franczyza i jej zalety

Błędy, niestety, łatwo jest popełnić, zwłaszcza, kiedy jesteśmy dopiero na początku naszej biznesowej drogi. Dlatego rozpoczynając przygodę z prowadzeniem myjni bezdotykowej, warto jest skorzystać z pomocy osób bardziej doświadczonych. Czyli z franczyzy. Myjnię można otóż kupić od sprawdzonego producenta. Dzięki temu można być spokojnym, że nawet jeśli nie posiadamy wiedzy technicznej, nasze przedsiębiorstwo będzie się rozwijało.

Jakie zalety daje franczyza? Przede wszystkim zaliczają się do nich:

– pomoc w stworzeniu biznesplanu;

– załatwienie wszystkich niezbędnych pozwoleń;

– obiekt;

– serwis;

– wyposażenie na odpowiednim poziomie;

– pomoc na każdym etapie rozwoju.

Ile wynosi cena takiego przedsięwzięcia? W każdym przypadku jest ona inna, ponieważ zależy od licznych czynników zewnętrznych” lokalizacji, wielkości obiektu, zaplecza, pozyskania dofinansowania, itd.

Zwiększanie zysków

Oczywiście myjnię bezdotykową należy prowadzić w taki sposób, aby przynosiła ona dochód. Ważna jest optymalizacja kosztów, zwłaszcza mediów: wody, prądu i gazu. W tym celu warto jest korzystać z wydajnych, nowoczesnych technologii.

Są też inne sposoby na zwiększenie zysków z myjni bezdotykowej. Zaliczają się do nich:

– dodatkowe usługi związane z pielęgnacją auta, np.: odkurzanie, myjka parowa do tapicerki, odnowa felg, polerowanie, hydrofobizacja szyb, itp.;

– programy lojalnościowe typu: gratisowe mycie samochodu po kilku wizytach, rabaty, darmowe odkurzanie czy gadżety w prezencie za wydanie określonej kwoty;

– sprzedaż kosmetyków: płynu do spryskiwaczy, szamponów samochodowych, czernidła do opon, itd.

Pod warunkiem odpowiedniego podejścia i skorzystania z fachowej pomocy, myjnia samochodowa może przynieść naprawdę pokaźny dochód.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć − 5 =