wtorek, 5 grudnia, 2023
Firma

Czy gumowe pachołki drogowe są lepsze od plastikowych?

Gumowe pachołki drogowe wykorzystuje się w branży motoryzacyjnej, budowlanej i przemysłowej. Skutecznie informują pieszych, rowerzystów oraz kierowców o zbliżającej się przeszkodzie. Dzięki temu zdecydowanie zwiększają one bezpieczeństwo uczestników ruchu. Sprawdź, czy warto stosować je zamiast plastikowych słupków drogowych!

Gumowe pachołki drogowe – zastosowanie

Pachołki drogowe pozwalają na wyznaczenie toru jazdy, dlatego przydają się na drodze, parkingu, czy placu manewrowym. Można nimi wydzielić strefę, w której prowadzone są roboty drogowe lub prace naprawcze. Gumowe pachołki drogowe wykorzystuje się także przy organizacji imprez masowych, ponieważ sygnalizują uczestnikom kierunek ruchu. Oprócz tego zabezpieczają narożniki budynków, ponieważ skłaniają kierowców do zachowania szczególnej ostrożności.

Pachołki drogowe elastyczne – kluczowe zalety

Dostępne są one w różnych kolorach — czerwonym, żółtym, zielonym lub niebieskim. Każdy ma dwa białe pasy odblaskowe, co znacznie zwiększa ich widoczność. Pachołki elastyczne sprawdzą się zarówno na zewnątrz, jak i miejscach o ograniczonym dopływie światła. To oznacza, że można je również postawić w halach magazynowych, tunelach czy parkingach podziemnych. Pachołki drogowe elastyczne zmniejszają znacznie ryzyko wypadków.

Gumowe pachołki drogowe wykonane są z wytrzymałych tworzyw sztucznych, takich jak polichlorek winylu i polietylen. Wykazują wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne i niesprzyjające warunki atmosferyczne. Niektóre warianty pachołków drogowych mają podstawę z cięższej gumy recyklingowej, co umożliwiło obniżenie środka ciężkości. Należy zaznaczyć, że są one przyjazne dla środowiska. 

Można je łatwo połączyć za pomocą wytrzymałego łańcucha.

Gumowe pachołki a drogowe słupki plastikowe – co wybrać

  • Drogowe słupki plastikowe zazwyczaj stosuje się po to, żeby uniemożliwić wjazd lub parkowanie na chodniku, bądź wysepce. Ponadto pozwalają odgrodzić strefę ruchu od trawnika i placu zabaw. Dzięki temu nie tylko dba się w ten sposób o tereny zielone, ale też zwiększa się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. W ten sposób można również oddzielić chodnik od ścieżki rowerowej. 
  • Z kolei gumowe pachołki drogowe, zwane również elastycznymi, ustawia się częściej na ścieżkach rowerowych i poboczach. Przydają się też w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Oprócz tego drogowe słupki elastyczne pozwalają uniknąć parkowania na drodze pożarowej, co zawsze przyspiesza proces ewentualnej akcji ratowniczej.  

Gumowe pachołki drogowe pełnią w zasadzie taką samą funkcję jak plastikowe słupki. Różnica polega na tym, że jeśli najedziemy na drogowy pachołek elastyczny, to zegnie się on do ziemi, a następnie wróci do pierwotnej pozycji. 

Należy zaznaczyć, że elastyczne pachołki nie zagrażają bezpieczeństwu uczestników ruchu drogowego ani nie uszkadzają pojazdu. Nie musimy się obawiać, że uderzą one pieszych lub rowerzystów. Dodatkowo pachołki elastyczne zachowują swoje właściwości, nawet jeśli wielokrotnie na nie najedziemy.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =