poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Dom i budownictwo

Urządzasz jadalnię w stylu glamour? Nie zapomnij o tych 3 rzeczach

Wnętrza można urządzać w różnych stylach, a jednym z nich jest glamour. Bez wątpienia wciąż cieszy się on ogromną popularnością. Dom czy mieszkanie zaprojektowane w ten sposób z pewnością zwrócą uwagę innych. Co jednak zrobić, by Twój pokój jadalny wpisywał się w założenia tej estetyki? Przekonaj się, o jakich rzeczach musisz pamiętać podczas jego aranżowania, a także gdzie znajdziesz luksusowe krzesła tapicerowane do jadalni idealne do tego typu projektów.

Co odróżnia styl glamour od innych?

Na początku swojej drogi z planowaniem wnętrza warto dowiedzieć się, co tak właściwie odróżnia styl glamour od nowoczesnego minimalizmu czy estetyki vintage. Kojarzy się on z takimi określeniami jak luksus, elegancja, przepych czy blichtr. Oznacza to bogate zdobienia, połysk i wysoką jakość wybranych mebli, czyli między innymi tapicerowanych krzeseł. Całość ostatecznie może wręcz przypominać wystrój bogatej restauracji. Ponieważ jadalnia to jedno z najczęściej wykorzystywanych miejsc do rodzinnego relaksu czy spożywania posiłków, to warto zadbać o jej klimat, na przykład dekorując ją w wybranym stylu, takim jak glamour. Zdecyduj się więc odpowiednie tapicerowane krzesła i pasujący do nich stół.

Używaj kolorów charakterystycznych dla stylu glamour

W każdej aranżacji bardzo istotne są zastosowane kolory. W przypadku jadalni w stylu glamour należy raczej korzystać z wyrazistych barw, takich jak czerń, srebro czy złoto. Można jednak wykreować też jasną przestrzeń, a wówczas idealnie sprawdzi się biel lub szarość. Jeśli zależy Ci na wrażeniu luksusu, przepychu czy blichtru, to nie wahaj się eksperymentować z połyskiem. Możesz go dodać na przykład za pomocą niektórych elementów mebli, między innymi takich jak krzesła tapicerowane do jadalni. Podobnie ma się rzecz z sypialnią oraz nowoczesnym łóżkiem czy szafą. To właśnie właściwe odcienie są odpowiedzialne za wykreowanie takiej atmosfery, na jakiej Ci zależy.

Wybierz meble niezbędne w każdej jadalni

W przypadku pokoju przeznaczonego do spożywania posiłków niezbędne będą krzesła do jadalni. Dzięki nim usiądziesz przy stole, który także warto dobrać do stylu glamour oraz do potrzeb domowników. Ważne, by zachować ich właściwą kolorystykę oraz kształty, by dopasowały się one do barwy ścian czy podłóg oraz do zaplanowanych dodatków. Oczywiście powinny być też wysokiej jakości, funkcjonalne oraz wygodne. Oprócz tego nie wahaj się stawiać na blatach lamp lub ozdobić sufitu kryształowym żyrandolem. Gdy będziesz chciał umeblować sypialnię w podobny sposób, sprawdź łóżka tapicerowane nowoczesne, np. marki Chesterfield Meble.

Gdzie można zamówić meble do jadalni w stylu glamour?

Luksus i funkcjonalność to niezbędne połączenie, jeśli chcesz udekorować mieszkanie czy dom w stylu glamour. Bardzo istotne jest zatem wybranie odpowiednich sprzętów użytkowych. Należą do nich między innymi krzesła tapicerowane do jadalni czy nowoczesne łóżka, które umieścisz w swojej sypialni. Marka Chesterfield Meble proponuje wiele modeli takich wyrobów. Przekonaj się, że wymarzona aranżacja jest na wyciągnięcie ręki i zaprojektuj luksusową przestrzeń dla siebie i bliskich.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − jedenaście =